úvodní » Zahrada » Vířivka na zahradu


Vířivka na zahradu

Chcete si po celodenním náročném dni užít doma pořádné relaxace a pohodlí? Pokud máte rodinný dům, pak vám doporučujeme pořídit si vířivku, která vám po pracovním vytížení vždy doplní síly a ztracenou energii.

I když existuje mnoho možností relaxaci, dokonalému uvolnění ve vířivce se jen těžko něco vyrovná. Když zkombinujete masážní trysky, bublinky, hudbu a klid na vaší zahradě, zajistíte si tak dostatečnou relaxaci v pohodlí vašeho domova.

Jakou vířivku vybrat na zahradu?

Než přijdete k pořízení vířivky, je dobré si promyslet, jaký druh vířivky bude pro vás nejlepší. Vybrat si můžete buď z klasických, nebo mobilních (nafukovacích) vířivek.

Klasické vířivky

Klasické vířivky vyrobené z odolného akrylu jsou velice stabilní, pevné a odolné. Jako nevýhodu lze považovat vysoké provozní náklady. Vybírat můžete mezi volně stojícími vířivkami nebo vířivkami, které jsou zapouštěné do země.

Vestavné vířivky jsou na rozdíl od volně stojících lepší ve snadnějším přístupu do vody a vynikají svým elegantním vzhledem. Naopak volně stojící vířivky zase bývají obloženy atraktivním a originálním obkladem.

Vířivka na zahradu

Mobilní (nafukovací) vířivky

Přenosné nafukovací vířivky disponují pevnou, ale přitom velice lehkou konstrukcí, takže se s nimi dá snadno manipulovat. Tyto mobilní vířivky je možno umístit kdykoliv – v interiéru i na zahradu. Záleží jen na vás, kde máte chuť relaxovat. Mezi další nespornou výhodu lze považovat, že je lze využít i jako menší bazén pro děti. Přenosné vířivky nejsou příliš nákladné, od čehož se odvíjí kvalita materiálů a tedy celková životnost.

Pokud máte v plánu pořídit si kvalitní nafukovací vířivku, zaměřte se na vnitřní stranu, která by měla být vyrobena ze speciální pěny a vnější strana z odolného materiálu používající se např. Na čalounění u lodí.

Umístění trysek

Vybíráte-li si už konkrétní vířivku, vždy si ohlídejte počet trysek i jejich rozmístění, aby vířivka měla ty nejlepší účinky na vaše tělo. Jednotlivé trysky by měly být rozmístěné tak, aby masírovaly nejvíce namáhané svaly, konkrétně okolo páteře, stehen atd.

Výběr vířivky podle počtu osob

Vířivku na zahradu je možné vybírat také podle počtu osob, které by ji chtěli v jednu chvíli využívat. V dnešní době na trhu je možné pořídit vířivku pro jednu a více osob. Než však vyberete vířivku pro určitý počet osob, zamyslete se nad tím, zda máte k dispozici dostatek prostoru. Přece jenom čím více osob bude moct vířivku využívat, tím je zapotřebí větší prostor pro její umístění. Kromě toho je důležité si ještě upřesnit, pro kolik sedících a ležících osob bude určena.

Nadstandardní vybavení

Vířivku je možné vybavit nadstandardním vybavením. Velmi oblíbené bývají světelné chromoterapie, které působí pozitivně na psychiku uživatele. Dále majitelé vířivky doplňují o praktické stolky, televizi a mnoho dalšího.