úvodní » Zahrada » Pergoly a altány » Zahradní nábytek ze dřeva


Zahradní nábytek ze dřeva

Máte na zahradě volný kout, kde by se dalo skvěle relaxovat? Dosloužil vám loni starý dřevěný zahradní nábytek a vy letos máte v plánu zmodernizovat celou terasu doplněnou o nové židle, stoly nebo bar? Pokud si pokládáte tyto otázky, je dobré je začít co nejdříve řešit, protože jaro už je skoro za dveřmi. Abyste si užili první jarní odpočívání v dokonale zařízené terase a vychutnali si klid a pohodu, budete si muset vybrat nový zahradní nábytek, který bude pohodlný a příjemný.

Jaký by měl zahradní nábytek být?

Zahradní nábytek musí být především pohodlný, snadno udržovatelný a měl by mít dlouhou životnost. Dále musí být nábytek také odolný a nepodléhat nepříznivým vlivům počasí. Při výběru by mělo také záležet na tom, k čemu bude posezení sloužit. V případě, že se chcete na zahradě slunit, vybírejte mezi pohodlnými kousky, které lze polohovat. Co se týče posezení a stolování, soustřeďte se na výšku a hloubku sedu. Sezení by mělo být u každého nábytku pohodlné a příjemné. 

Cena versus kvalita

Mnohý z vás hledají levný nábytek bez složitého udržování. Ti většinou sáhnou po plastovém balkónovém nábytku nebo nábytku z umělého či přírodního ratanu. Tento nábytek je sice lehký a pružný, avšak nepatří k těm nejodolnějším. Životnost tohoto levného nábytku je omezená, takže se bude dobře vyjímat v zimní zahradě.

Bezkonkurenčně nejvyhledávanější materiál

Jak už bylo výše zmíněno, v dnešní době řada obchodů nabízí různé materiály i jejich náhražky. Při výběru však doporučujeme vyhnout se levným dřevotřískám a pořídit zahradní nábytek z kvalitního, těžkého a spolehlivého dubového dřeva, které je známo, že může být plně funkční více než 1000 let.

Dřevo disponuje mnohými dokonalými vlastnostmi – tvrdost, pevnost, pružnost, houževnatost a odolnost. Dubové dřevo se využívá už po stále k výrobě trámů, podlah, sudů, ale také k výrobě nábytku. Mezi jeho další výhody je jeho snadná opracovatelnost a dá se lepit i mořit.

Zahradní nábytek z masivu

Opravdovým přírodním požitkem je zahradní nábytek z masivu. Tento nábytek je vyrobený ze dřeva, které patří do přirozenosti přírody. Cena musí být pro klienta likvidní, doporučujeme vybrat nábytek z tvrdého a odolného dubu, který má stejné vlastnosti jako teak, meranti či jiný druh exotického dřeva. 

Rustikální sestava DUB 190 cm

Výhody a nevýhody masivního nábytku

Velkou výhodou tohoto nábytku je, že je vyroben z přírodního materiálu, který působí v zahradě velice přirozeně. Naopak jeho nevýhodou je péče o tento materiál. Dřevo patří k velice choulostivým materiálů, proto nemůže zůstat venku na zahradě po celý rok. Během deště či zimy musí být nábytek schovaný a při péči se musí ošetřovat speciálními oleji, které prodlužují nábytku životnost.

Užijte si relax se zahradním nábytkem

Díky pořízení nového pohodlného zahradního nábytku by si i uspěchaný člověk měl udělat chvilku na relaxaci. Mnoho lidí jsou nuceni k vysokému pracovnímu nasazení a to z důvodu dosažení lepších výsledků. Takový lidé si zaslouží ještě více dostatečný klid a relaxaci. Naučte se ve vaší zahradě na novém zahradním nábytku odpočívat a relaxovat. Odměnou vám bude lepší nálada i větší produktivita.

Tip: Pro ještě větší pohodlí a zpestření vzhledu doporučujeme pořídit si sedáky na zahradní nábytek, který svým vzhledem příjemně doplní váš nábytek a posezení bude pohodlnější a měkčí.