úvodní » Stavba » Elektroinstalace » Rekonstrukce elektroinstalace


Rekonstrukce elektroinstalace

Elektroinstalace jsou v mnoha bytech a domech již zastaralé a dávno nevyhovují nárokům moderního bydlení. Je to dáno tím, že využíváme daleko více zařízení na elektřinu a také se využívají moderní materiály a postupy. Co vás při rekonstrukci elektroinstalace čeká? To zjistíte z našeho článku.

Bezpečná elektroinstalace

Elektroinstalace musí být hlavně bezpečná, ale také nenápadná, nesmí rušit celkový koncept a harmonii interiéru. Proto je důležité vědět, jak udělat elektroinstalaci do sádrokartonové vestavby, dřevostavby nebo kamene. Podle materiálu se pak volí způsob rozvodu.

Některé typy kabelů je možné použít ve všech prostorech a prostředí, ale může se lišit způsob jejich pokládky a dimenzace jejich průřezu a také velikost předřazených jističů či pojistek.

Udělejte si konkrétní představu

Před tím než oslovíte realizační firmu, je dobré vědět, jaký typ rozvodů chcete a kde všude se bude instalace měnit. Zda bude nutné ji změnit po celém bytě nebo jen v některých místnostech. Důležité také je, jak bude instalace vypadat. Nabízí se možnosti:

  • zasekání do zdi
  • vedení lištami

Rozhodující slovo ve výběru vzhledu instalace má pak projektant, ale je dobré mít jasno v tom, čemu dáváte přednost.

Bez projektanta ani ránu

Není nutné připomínat, že elektrické instalace jsou nebezpečné, a proto je domácí kutilové a laikové nesmějí provádět sami, rozhodně se nesmí pouštět do připojování. Přizvěte si nejprve projektanta elektroinstalace, poradí vám s nutnými legislativními kroky, navrhne optimální řešení.

Takovým může být místo klasického řešení tzv. inteligentní elektroinstalaci, která dokáže propojit elektrická zařízení jako žaluzie, vytápění, světla a další. Díky takovému propojení a řešení se ušetří výrazné množství energie v domácností a také to bude mít vliv na pohodlí a užívání elektrických zařízení v domě.

Najděte kvalitního elektrikáře

Pokud budete mít kvalitně zpracovaný projekt elektroinstalace, pak je nutné vybrat kvalitního a zkušeného elektrikáře, který to zrealizuje. Prvním krokem je, aby si projektant spolu s elektrikářem prošli byt a spolu s vámi vyhodnotit, kde budou jednotlivá zařízení a tomu přizpůsobit počet zásuvek.

Na počtu zásuvek není, podle odborníků z ProfiGroup - elektroinstalace Příbram, potřeba šetřit. Platí, že je lepší jich mít více, než aby chyběly a všude musely být prodlužovačky nebo rozdvojky. 

Slaboproudé zásuvky

Při plánování rekonstrukce elektroinstalace stojí za zvážení také volba zásuvek. Ke klasickým silnoproudým se dobré také po objektu umístit několik zásuvek slaboproudých, které jsou na telefon, televize nebo internet. Je dobré jich mít více, aby bylo možné případně byt po čase dispozičně obměnit.

Během rekonstrukce můžete využít prací a nechat si instalovat i jiné věci. Nabízí se možnost ozvučit místnosti hi-fi soupravou, umístit do koupelny a kuchyně čidla hlásící únik vody nebo požární čidla.

Kolik stojí výměna elektroinstalace?

 Pro lepší orientaci v cenových nabídka, nabízíme ceník firmy Profigroup - elektroinstalace Praha.

Práce - běžné opravy (nehavarijní)

hodinová sazba

hodinová sazba (práce většího rozsahu) nad 6 hodin

každý další pracovník

590 Kč

390 Kč


290 Kč

  • Ceny jsou uvedeny bez 21 % DPH.
  • Práce o víkendech a svátcích je účtovaná bez příplatku.
  • Stálým zákazníkům poskytujeme 10 - 15 % slevu z práce.
  • Senioři mají slevu 20 % z práce.